646. Mitsubishi Lancer EVO & natryskowa wielowarstwowa, trzyskładnikowa powłoka ceramiczna OptiCoat PRO+GlossCoat!

Witamy ponownie. Co jakiś czas mamy przyjemność zajmować się autami klasycznymi, co jest bardzo dużym wyzwaniem. Auta tego typu mają za sobą bardzo długą historię, często różne elementy są malowane w różnych miejscach, mają za sobą sporą ilość „zabiegów” kosmetycznych i polerek, lakier jest zagadką..
Tym razem chcielibyśmy przedstawić Wam fotorelację z prac nad pięknym Lancerem EVO w ultra rzadkiej wersji Tommi Makinen. Całe auto posiadało oryginalny lakier! Jest to wyjątkowe i na plus, natomiast niestety do nas dodarło ze szczątkowymi wartościami grubości lakieru. Zrobiliśmy co mogliśmy aby odświeżyć jak się tylko da zmatowiały i zniszczony lakier oraz zadbać o każdy najmniejszy detal.
Zaczęliśmy od detailingu felg oraz nadkoli a także dogłębnego oczyszczenia lakieru. Następnie przystąpiliśmy do najbardziej czasochłonnego i najważniejszego etapu prac czyli korekty zniszczonego lakieru, usunęliśmy jak mogliśmy (ze względu na minimalne wartości lakieru) wszelkie niedoskonałości i zmatowienie, po kilku dniach prac nabrał idealnego wyglądu oraz był gotowy do zabezpieczanie powłoką ceramiczną. Finalnie zdecydowaliśmy się zabezpieczyć każdy element auta najlepszymi powłokami ceramicznymi/kwarcowymi z rynku, sam lakier testowaną w laboratoryjny sposób przez TUV powłoką ceramiczną OptiCoat Professional/GlossCoat w innowacyjny natryskowy sposób co zapewnia maksymalny połysk i grubą ochronę lakieru na bardzo długi czas. Oczywiście Lancer przeszedł, także bardzo dokładnym detailing wnętrza, wszelkie el. plastikowe zostały oczyszczony i zabezpieczone, materiały wyprane ekstrakcyjnie, skóry oczyszczone i zaimpregnowane. Nie zapomnieliśmy, także o zajęciu się komorą silnika która ponownie cieszy oko. EVO dzięki detailingowi oraz finalnemu pokryciu ceramiką, przez wiele przyszłych lat będzie cieszyło oko idealną prezentacją i maksymalnym blaskiem. Zapraszamy do szerokiej fotorelacji i zdjęć efektu końcowego!