656. VW Tiguan & natryskowa wielowarstwowa, trzyskładnikowa powłoka ceramiczna OptiCoat PRO+GlossCoat!

Połączenie bezbarwnych samo-regeneracyjnych folii oraz powłok ceramicznych staje się powoli standardem w idealnym zabezpieczeniu nowego auta.
Tym razem tego rodzaju pakiet przeprowadziliśmy na już używanym aucie, właściciel chciał odświeżyć auto i maksymalnie zabezpieczyć, także front auta przed cały czas pojawiającymi się nowymi odpryskami od kamieni i żwiru drogowego.
Tiguan został maksymalnie zabezpieczony przed wszystkimi możliwymi uszkodzeniami. Wykorzystane do tego zostały najlepsze na rynku bezbarwne folie ochronne oraz powłoki ceramiczne.
Oczywiście prace rozpoczęliśmy od dokładnego oczyszczenia całego nadwozia z naleciałości oraz odświeżenia lakieru aby usunąć niedoskonałości powstałe na lakierze (zmatowienie, mikrorysy, wżery itp). Następnie przystąpiliśmy do aplikacji bezbarwnych folii ochronnych na najbardziej narażone na mocne uszkodzenia el. auta, oczywiście zdecydowaliśmy się jak zawsze wybrać produkt bezkonkurencyjny i nowoczesny na rynku, czyli folie regenerujące SunTek Ultra PPF. Po aplikacji folii przeszliśmy do zabezpieczania wszelkich el. auta powłokami, grubą warstwę powłoki 9H+ Optimum OptiCoat Professional potwierdzoną testami TUV, pokrywając ją dla maksymalnego efektu wizualnego powłoką GlossCoat, która na końcu została utwardzona w odpowiedniej temp. lampami IR. Oczywiście zajęliśmy się, także zabezpieczeniem pakietem powłok wszelkich innych elementów jak szyby (Gtechniq G1), felgi (DLUX), lampy czy elementy nielakierowane. Po kilkudziesięciu godzinach pracy VW odmienił się nie do poznania i co najważniejsze nabrał najmocniejszej praktycznie pancernej ochrony na lata. Zapraszamy do szerokiej fotorelacji!
Oklejone zostały przednie elementy głównie w celu ochrony przed mocnymi mechanicznymi uszkodzeniami jak np. odpryski od kamieni, piaskowanie od żwiru drogowego, mocniejszymi rysami czy nawet drobnymi obcierkami parkingowymi. Dokładnie oklejone zostały:

  • Zderzak przedni i jego wszystkie detale
  • Pełna maska
  • Całe błotniki
  • Lampy
  • Lusterka
  • Próg bagażnika
  • Wnęki pod klamkami

Zapraszamy do zdjęć z prac i efekt końcowego, jak widać folia posiada bardzo duży połysk i przejrzystość dzięki czemu jest praktycznie nie zauważalna.