683. Range Rover & natryskowa wielowarstwowa, trzyskładnikowa powłoka ceramiczna OptiCoat PRO+GlossCoat!


Połączenie bezbarwnych samo-regeneracyjnych folii oraz powłok ceramicznych staje się powoli standardem w idealnym zabezpieczeniu nowego auta. Tym razem mieliśmy przyjemność zająć się już używanym Range Roverem naszego stałego klienta, auto trafiło do nas w celu maksymalnego odświeżenia oraz możliwie najlepszego pakietu zabezpieczenia. Wykorzystane do tego zostały najlepsze na rynku bezbarwne folie ochronne SunTek Ultra PPF oraz natryskowa ceramika OptiCoat PRO.
Oczywiście prace rozpoczęliśmy od dokładnego oczyszczenia całego nadwozia z naleciałości. Następnie przeprowadziliśmy korektę lakieru aby usunąć wszelkie niedoskonałości jak zarysowania, obcierki, zmatoweinie lakieru i wszystkich detali auta. Następnie przystąpiliśmy do aplikacji bezbarwnych folii ochronnych na najbardziej narażone na mocne uszkodzenia el. auta, oczywiście zdecydowaliśmy się jak zawsze wybrać produkt bezkonkurencyjny i nowoczesny na rynku, czyli folie regeneracyjne SunTek Ultra PPF (folie zostały położone na polakierowane elementy, niestety przód posiadał tak dużo odprysków, iż musiał zostać ponownie polakierowany przed zabezpieczeniem foliami). Po aplikacji folii przeszliśmy do zabezpieczania wszelkich el. auta powłokami, zaaplikowaliśmy w natryskowy sposób grubą warstwę powłoki 9H+ Optimum OptiCoat Professional potwierdzoną testami TUV, pokrywając ją dla maksymalnego efektu wizualnego powłoką GlossCoat, która na końcu została utwardzona w odpowiedniej temp. lampami IR. Oczywiście zajęliśmy się, także zabezpieczeniem pakietem powłok wszelkich innych elementów jak szyby (Gtechniq G1), felgi (DLUX), lampy czy elementy nielakierowane. Nie pominęliśmy zajęcia się wnętrzem które zostało dokładnie oczyszczone i zaimpregnowane w każdym detalu różnymi kosmetykami skupiając się na impregnacji delikatnych skór. Po kilkudziesięciu godzinach pracy Range Rover nabrał perfekcyjnego wyglądu, połysku oraz co najważniejsze najmocniejszej praktycznie pancernej ochrony na lata. Zapraszamy do szerokiej fotorelacji!
Oklejone zostały przednie elementy głównie w celu ochrony przed mocnymi mechanicznymi uszkodzeniami jak np. odpryski od kamieni, piaskowanie od żwiru drogowego, mocniejszymi rysami czy nawet drobnymi obcierkami parkingowymi. Dokładnie oklejone zostały:

  • Zderzak przedni
  • Pełna maska
  • Pełne błotniki
  • Lampy
  • Lusterka

Zapraszamy do zdjęć z prac i efekt końcowego, jak widać folia posiada bardzo duży połysk i przejrzystość dzięki czemu jest praktycznie nie zauważalna.